سازمان سيا كتاب 11 سپتامبر را سانسور كرد

 

موسسه انتشاراتي نورتون نيز كه اين اثر را به بازار ارايه خواهد كرد اعلام كرده است كه بخش هاي سانسور شده را در كتاب مشخص خواهد كرد و اگر وكلاي آقاي صوفان موفق شوند در دادگاه از اين كتاب رفع سانسور كنند اين موسسه در چاپ هاي بعدي متن كامل اين كتاب را چاپ خواهد كرد.

انتشار كتاب جديدي درباره حملات 11 سپتامبر بار ديگر در آستانه دهمين سالگرد اين واقعه در آمريكا جنجال ساز شد.

كتاب جديد كه نام آن " بيرق هاي سياه : داستان پس پرده 11 سپتامبر و جنگ عليه القاعده " نام دارد از سوي يك نويسنده آمريكايي لبناني تبار كه مامور سابق پليس فدرال آمريكا بوده است ، منتشر خواهد شد.

اين در حالي است كه سازمان سيا با بهانه قرار دادن افشاي اسنادو اطلاعاتي سري از سوي اين كتاب بخش هايي از آن را سانسور كرده است.

" علي صوفان " 40 ساله نويسنده اين كتاب كه خود سابقه انجام ماموريت هاي ضد تروريستي در اف بي آي را داشته است و در سال 2005 بر سر متهم كردن سازمان سيا به عدم ارايه اطلاعات مربوط به تروريست هاي 11 سپتامبر به پليس فدرال آمريكا از سمت خود استعفا داد ، در اين كتاب سازمان سيا را متهم كرده كه با سهل انگاري و عدم ارايه به موقع اطلاعات به سازمان اف بي آي نتوانسته به درستي از وقوع حملات 11 سپتامبر جلوگيري كند.

وي همچنين سيا را متهم كرده كه با انجام شيوه هاي خشن و غير موثر در بازجويي از متهمان تروريستي حقوق بشر را نقض كرده و دستاوردي هم كسب نكرده است.

در اين كتاب ادعا شده كه سازمان سيا قبل از انجام حملات 11 سپتامبر از موقعيت دو تروريستي كه در اين عمليات شركت داشتند در شهر سان ديه گو كاليفرنيا مطلع بوده و اين سازمان اين اطلاعات را به موقع در اختيار اف بي آي قرار نداده است.

سازمان سيا بخش هاي زيادي از اين كتاب را سانسور كرده است و بنا به گفته موكل آقاي صوفان دليل اين مساله انتقاداتي است كه صوفان در اين كتاب از عملكرد سيا در زمينه حملات 11 سپتامبر به اين سازمان وارد كرده است.

موسسه انتشاراتي نورتون نيز كه اين اثر را به بازار ارايه خواهد كرد اعلام كرده است كه بخش هاي سانسور شده را در كتاب مشخص خواهد كرد و اگر وكلاي آقاي صوفان موفق شوند در دادگاه از اين كتاب رفع سانسور كنند اين موسسه در چاپ هاي بعدي متن كامل اين كتاب را چاپ خواهد كرد.

انتشار اين كتاب در آستانه دهمين سالگرد واقعه تروريستي 11 سپتامبر همزمان با انتشار كتاب ديگر درباره11  سپتامبر صورت مي گرد كه در آن عربستان و ايران به حمايت از هواپيماربايان و سازمان القاعده متهم شده اند...../تحلیل:عصرایرانتاريخ : | | نویسنده : iresco |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.