زندگی حضرت سلیمان این بار برای نوجوانان

 

 

«میهمان سلیمان» عنوان نمایشنامه ای است از منصور خلج که به زودی توسط انتشارات سوره مهر منتشر می شود. این کتاب که در قالب طرح نمایشنامه های با موضوع زندگی پیامبران توسط حوزه هنری استان تهران تولید شده، مراحل آماده سازی فنی را سپری می کند.

نویسنده کتاب در تشریح محتوای اثرش گفت: از آن جایی که زندگی حضرت سلیمان در افسانه ها، احادیث و کتب دینی بسیار جذاب ارائه شده است، لذا تحریر و اکران این نمایشنامه نیز متقابلا برای کودک و نوجوان خواندنی و دیدنی به نظر می رسد.

وی سپس به قسمت هایی از نمایشنامه اشاره کرد و گفت: قصه هایی چون مهمانی حضرت سلیمان که با جانداران برگزار می کرد و یا شکایت موری به سلیمان نبی بخاطر آزاری که از جانب سپاه وی برای او فراهم شده از جمله مواردی است که در نمایشنامه گنجانده شده است.

خلج همچنین منابعی که برای تالیف کتاب استفاده کرده را بیان کرد و افزود: رجوع به ماخذهایی چون قصص الانبیا، قرآن مجید، احادیث و روایات جزو مواردی هستند که برای تحریر کتاب از آن ها بهره برده ام.

این کارگردان تئاتر در ادامه به اهمیت تولید و انتشار نمایشنامه اشاره و اظهار کرد: مهم ترین مشکل در اجرای یک تئاتر نبود یک نمایشنامه خوب است که از طریق چاپ شدن نمایشنامه، می توان به دانش آموزان و کودکان برای اجرای یک تئاتر پویا کمک کرد.

وی در پایان نمایشنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان را دشوار خوانده و گفت: به خاطر تخیل پردازی های که کودکان در این سن دارند نوشتن تئاتر کودک و نوجوان به مراتب سخت تر از نوشتن تئاتر برای بزرگسالان است..... / شبکه خبری برناتاريخ : | | نویسنده : iresco |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.